Nadchodzące Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Kwiecień 2020

Szkolenie “Jak zorganizować Żywą Bibliotekę?”

Kwiecień 18 @ 09:00 - Kwiecień 19 @ 17:00
Centrum Dialogu Łódź,
Łódź, 91-755 Polska
+ Google Map

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE we współpracy z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Siecią Żywych Bibliotek w Polsce oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zapraszają na bezpłatne ogólnopolskie szkolenie z elementami treningu antydyskryminacyjnego dla osób zainteresowanych organizacją Żywej Biblioteki w swojej miejscowości. Dodatkowo Uczestnicy i Uczestniczki szkolenia będą mogli ubiegać się o dofinansowanie organizacji Żywej Biblioteki w 2020 r. w wysokości 1000 zł ze środków projektowych. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie realizacja Żywej Biblioteki w terminie do dnia 31 października 2020 r. Organizator planuje wesprzeć organizację co najmniej 6 Żywych Bibliotek w Polsce.

Szkolenie skierowane jest do osób z całej Polski (m.in. przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych, nauczycieli/ek, bibliotekarzy/ek oraz osób niezwiązanych z żadną organizacją lub instytucją) zainteresowanych organizacją Żywej Biblioteki w swojej miejscowości. Priorytetowo w dostępie do szkolenia będą traktowane osoby pochodzące z małych miejscowości do 25 000 mieszkańców.

Uczestnictwo w Szkoleniu jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają nocleg podczas szkolenia, materiały, poczęstunek kawowy i ciepły posiłek podczas zajęć oraz certyfikat o ukończeniu projektu. Uczestnicy i uczestniczki we własnym zakresie pokrywają koszty związane z dojazdem na szkolenie.

Szkolenie będzie prowadzone interaktywnymi metodami warsztatowymi przez Dorotę Mołodyńską-Küntzel – przedstawicielkę Stowarzyszenia Diversja i koordynatorkę Sieci Żywych Bibliotek w Polsce oraz Radosława Bednarskiego – doświadczonego trenera z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej.

Żywa Biblioteka / Human Library Warszawa

Kwiecień 18 @ 15:00 - 20:00