Zasoby

Zapoznaj się z materiałami pomagającymi zorganizować Żywą Bibliotekę

E-book: Conducting Human Rights Education: guide on online and offline tools

Stowarzyszenie Diversja w latach 2021-2022 koordynowało międzynarodowy projekt "Living Library Online" w ramach programu Erasmus plus. Rezultatem projektu było stworzenie E-booka na temat narzędzi w formie online i offline do edukacji o prawach człowieka. Metody opisane w przewodniu to: Żywa Biblioteka online i offline, Karty do prowadzenia rozmów w Żywej Bibliotece, podcasty o Żywej Bibliotece, Taboo w wersji żywobibliotecznej oraz PubQuiz o prawach człowieka. Partnerzy projektu: La Concertation ASBL - Action Culturelle Bruxelloise, Living Library NL, HRYO Human Rights Youth Organization, Brno for you z.s.

E-book Pobierz

Oświadczenie Żywej Biblioteki Polska w sprawie raportu Ordo Iuris

W związku z raportem “Wykorzystywanie organów samorządu terytorialnego przez aktywistów LGBT. Przykłady mechanizmów wsparcia, finansowania i patronatów“ sporządzonym przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris i opublikowanym na stronie www.ordoiuris.pl oraz upublicznionym podczas briefingu dnia 17.10.2018 w siedzibie Insytutu, w imieniu organizatorów i organizatorek Żywych Bibliotek w Polsce oświadczamy, że w/w “raport” zawiera nieprawdziwe informacje na temat metody Żywej Biblioteki i podmiotów ją organizujących.

Oświadczenie

Publikacja “Budowanie sieci Żywych Bibliotek w Polsce”

Publikacja powstała jako rezultat seminarium “Building Human Library network in Poland”, które odbyło się w czerwcu 2014 roku. Publikacja zawiera przykłady zrealizowanych Żywych Bibliotek w Polsce, standardy organizowania Żywych Bibliotek w Polsce oraz wywiad z Ronnim Abergelem z Human Library Organization.

Celem seminarium było stowarzenie sieci Żywa Biblioteka Polska, którą koordynuje Stowarzyszenie Diversja. Projekt był współfinansowany przez Europejską Fundację Młodzieży przy Radzie Europy.

Link

Podręcznik do organizowania Żywej Biblioteki: “Don’t judge a book by its cover” wydany przez Radę Europy

Pobierz

Wywiad z Ronnim Abergelem, jednym z twórców metody Żywej Biblioteki, przeprowadzony przez Żywa Biblioteka Polska podczas Żywej Biblioteki na Festiwalu w Roskilde [1-5 lipca 2015, Dania]

Pobierz

Podręcznik dla osób organizujących Żywą Bibliotekę w Polsce

Pobierz

Pozostała zawartość tej strony dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.