Zasoby

Zapoznaj się z materiałami pomagającymi zorganizować Żywą Bibliotekę

E-book: Conducting Human Rights Education: guide on online and offline tools

Stowarzyszenie Diversja w latach 2021-2022 koordynowało międzynarodowy projekt „Living Library Online” w ramach programu Erasmus plus. Rezultatem projektu było stworzenie E-booka na temat narzędzi w formie online i offline do edukacji o prawach człowieka. Metody opisane w przewodniu to: Żywa Biblioteka online i offline, Karty do prowadzenia rozmów w Żywej Bibliotece, podcasty o Żywej Bibliotece, Taboo w wersji żywobibliotecznej oraz PubQuiz o prawach człowieka. Partnerzy projektu: La Concertation ASBL – Action Culturelle Bruxelloise, Living Library NL, HRYO Human Rights Youth Organization, Brno for you z.s.

Podręcznik dla osób organizujących Żywą Bibliotekę w Polsce

Publikacja “Budowanie sieci Żywych Bibliotek w Polsce”

Publikacja powstała jako rezultat seminarium “Building Human Library network in Poland”, które odbyło się w czerwcu 2014 roku. Publikacja zawiera przykłady zrealizowanych Żywych Bibliotek w Polsce, standardy organizowania Żywych Bibliotek w Polsce oraz wywiad z Ronnim Abergelem z Human Library Organization.

Celem seminarium było stowarzenie sieci Żywa Biblioteka Polska, którą koordynuje Stowarzyszenie Diversja. Projekt był współfinansowany przez Europejską Fundację Młodzieży przy Radzie Europy.

Podręcznik do organizowania Żywej Biblioteki: “Don’t judge a book by its cover” wydany przez Radę Europy

Filmy

Czym jest Żywa Biblioteka?
Jak zostać Żywą Książką?