Żywa Biblioteka / Human Library Kraków
Krakowski Instytut Psychoterapii "Podbrzezie" Podbrzezie 6, Kraków, PolskaŻywa Biblioteka / Human Library Poznań
Galeria Miejska Arsenał ul. stary Rynek 6, Poznań, PolskaŻywa Biblioteka / Human Library Warszawa
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie ul. Dobra 56/66, WarszawaŻywa Biblioteka / Human Library Trójmiasto
Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych ul. Jana Bażyńskiego 8, Gdańsk, PolskaŻywa Biblioteka / Human Library Wrocław
Centrum Innowacji Przejście ul. Świdnicka 19, Wrocław, PolskaŻywa Biblioteka / Human Library Warszawa
Galeria Akademii Pedagogiki Specjalnej [budynek C, parter] ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa, PolskaŻywa Biblioteka / Human Library Warszawa
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie ul. Dobra 56/66, WarszawaSzkolenie “Jak zorganizować Żywą Bibliotekę?”
Centrum Dialogu Łódź ul. Wojska Polskiego 83, Łódź, PolskaStowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE we współpracy z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Siecią Żywych Bibliotek w Polsce oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zapraszają na bezpłatne ogólnopolskie szkolenie z elementami treningu antydyskryminacyjnego dla osób zainteresowanych organizacją Żywej Biblioteki w swojej miejscowości. Dodatkowo Uczestnicy i Uczestniczki szkolenia będą mogli ubiegać się o dofinansowanie organizacji Żywej Biblioteki w 2020 r. w wysokości 1000 zł ze środków projektowych. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie realizacja Żywej Biblioteki w terminie do dnia 31 października 2020 r. Organizator planuje wesprzeć organizację co najmniej 6 Żywych Bibliotek w Polsce.
Szkolenie skierowane jest do osób z całej Polski (m.in. przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych, nauczycieli/ek, bibliotekarzy/ek oraz osób niezwiązanych z żadną organizacją lub instytucją) zainteresowanych organizacją Żywej Biblioteki w swojej miejscowości. Priorytetowo w dostępie do szkolenia będą traktowane osoby pochodzące z małych miejscowości do 25 000 mieszkańców.
Uczestnictwo w Szkoleniu jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają nocleg podczas szkolenia, materiały, poczęstunek kawowy i ciepły posiłek podczas zajęć oraz certyfikat o ukończeniu projektu. Uczestnicy i uczestniczki we własnym zakresie pokrywają koszty związane z dojazdem na szkolenie.
Szkolenie będzie prowadzone interaktywnymi metodami warsztatowymi przez Dorotę Mołodyńską-Küntzel – przedstawicielkę Stowarzyszenia Diversja i koordynatorkę Sieci Żywych Bibliotek w Polsce oraz Radosława Bednarskiego – doświadczonego trenera z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej.